KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15018240
nr 1501 8240
Ossian Elgström
(1883-1950), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 8/25, daterad 30, "Koljok blöder näsblod". Bildmått: 28x21cm, yttermått inklusive ram: 52x38cm
Ossian Elgström, svensk målare född 1883, död 1950.
måndag 7 november 2022
kl 18:25:49
Ossian Elgström
Läs mer om Ossian Elgström